سفارش تبلیغ
صبا ویژن

خونِ جوشانِ امام حسین علیه السلام

بسم الله الرحمن الرحیم-اقای سجودی سرتا پای بیانات شما مغلطه است- فقط یک جمله  حق گفتید-ما اینطور درک میکنیم- شیعیان بنحودیگری درک میکنند ما میبایست وحدت برعلیه مغرب مکار خونخوار داشته باشیم ولی از ان جهت- وهابیت معلول انگستان وبقای اش علت اش انگلستان است شما اینجا مجبور هستید قیافه گوسفند ولی قلب گرگ داشته باشید- شماهنوز متوجه نیستید که حدیث سنت را بوجود میاورد وسنت ایدلوژی را میسازد وفلسفه اسلامی را هدایت میکند نهبرعکس که شما عمل میکنید- حدیث علمی مستقل است هرکس حقندارد که ازپیش خودمعیار بسازد وبران اساس حدیث انتخاب کند وسرانجام فلسفه وعلوم عقلی حدیث را فیلتر کند ولواین حدیث سالها موردتائید جمهور مسلمین بوده است- ایننوع حدیث حجت مومن است درمقابل خداوندمنان ولی فلسفه ومعیارفرد که به ان عقلای اسلامی ایراد گرفتهاند به هیچ وجه نمیتواندحجت باشد- شخصی خدمت امام صادق علیه السلام رسید وگفت یک پزشکمسلمان فرموده ات دوا تو تنها شراب است چه میفرمائید امام صادق علیه السلام فرمودند که خداوندمنان وجل وجلاله الشریف درحرام شفا قرار نداده است زمانی جان ات به گلویت رسید انزمان حرف منرامیفهمی لذا امت اسلامی بدون هیچگونه انحراف فقط عقلانی صرف احادیث درست مشخص کنند- ولی منافع ها اجازه نمیدهد ولی دنیا به سمت علوم ناب عقلانی دارد میرود وسرانجام اکثریت متمایل به حق میشود- شمافرمودیدزمانی که امام راحل عظمت کمونیست را ازحق بیان ممنوع کرد ما بایدمیفهمیدم کهن.وبت وهابیت هم میرسد این دروزگار ما است که شماتحریف میکنید اینها ازادنبودند؟ تشکیلات علنی نداشتند؟ ولی چون نفاق ورزیدند وخواستندکودتا کنند حضرتاش رحمت الله علیه مانندرسول اکرم صلواته الله علیه واله والسلم باقبائل عنود یهود که انها را خراج کرد ایشان اخرج نکرد بایکوت کرد ولی دوهبیت اجازه کمونیست شدههم نمیدهند درحالیکه پیامبر اکرم صلواته الله علیه اله والسلمفرمودند دراخر زمان مسلمانان از دین خارج میشوند مانندتیرکه از کمان خارج میشود وبه کمتن باز نمیگردد ومرکز ومنبع اش وشاخ اش درنجد است-ادامهدارد


ارسال شده در توسط علی

بسم الله الرحمن الرحیم-زندگانی یک تجارت است- انسان باید شکارچی زمان باشد-اولین شکار او علم اموزی وبدست اوردن مهارت های لازم است-برای این کار اول شما بایدیک مدیر لایق شوید واین مدیریت را بایدازخانه شروع کنید گوشه اطاقتان یکمیز مدیریت تهیه کنید شرط اول مدیریت تعاون ویادگیری وکمکگرفتن از مردم است انرا اولین بارانرا درخانواده یادبگیرید –هرانسانی خاص است وهرخاصی میتواند به بالاترین مکان قابل نائل شدن برسد وهستی برای اوجایگاهی تعبیه کرده استکه درانجا گاه میتواند ستاره – عاشق ریاست نباشید ولی ریس شدند افتخاربزرگی است وزحامت زیادی را میطلبد اول درخانواده شماحتما کمالاتی هست- بخصوص درامر مدیریت وهمکاری بامردم- انراقدربدانید وبخوبی یابگیرید وسه حالت موجود است یاناقص است ویابرای اینده زیادمناسب نیست وشما میتوانیدرارتقا ان بکوشید-اولین بحث مدیریت خوب فهمیدن وخوب صحبت کردن است صحبتی تاثیرگذارباشد روزانه دوساعت مطالع ودوساعت بابرزرگان این رشته مباحثه داشته باشید-زبان معیار وزبان تاثیر گذار  شما نماینده تمدن اسلامی ونماینده فرهنگ اسلامی خاص خودهستید- نبایدمحافظه کارباشید ونباید اصلاح طلب باشید شما بروز کردن اصوگرائی اسلامی ناب بایدباشید واین را بدانید که نسبت علم بشری  به علم وحی از اندازه یک نسبت خشخاش به کهکشانها بیشتراست-لذا اول بدست اوردن اصول کلی تورات وانجیل که کامل اندرقران است بخوبی یادبگیرید سیاستمداران غداردرمصادربه مطلوب دین برای خودشان نتواستندبخوبی انرادگرگون کنند درتمدن اسلامی ناب شخصیت ناب ان مشخص است انهارابااساتیدمبرزمطالعه کنید ودرزبان انگلیسی بیانات ملکه انگلیس که زبان معیار وسیاستهای جانانه است بخوبی یادبگیرید وازان الهام بگیرید وکاربه بعضی مسائل وماجراهانداشته باشید ایشان بابز رگان غربی زیادکار کرده است- به این زودی قضاوت نکنید مدیریت خوب قضاوت کردن هم است طرح خودتان راکامل و کنید وسپس به بخش لب احادیث که موردنیاز شما است جمع اوری کنید انقر مطالعه کنید کهبرای شما مسلم شود تخیل هیچگونه جایگاهی درفکر شماندارد- وزمای شما به این تجه میرسید که باحقایق درگیر شود وخوب وبدرابخوبی تشخیص دهید وان زمان شما متوجه میشوید که شما بهتر از گذشته شده اید وان زمان میخواهید برای خودتان هویت تعریف کنیدیعنی ":من چگونه بایدباشم":کسانی حضرت مسیح علیه السلام شورشی ویارادیکالیسم دواتشیه میداند هنوز حضرت مسیح علیه السلام رانشناخته است که یک معتدل اصول گرائی است راه رامیشناسد واین راه چون تمام تقسیمات بشریرابهم میریزد وحدت ایجادمیکند بعضی شورشی وبعضی سوسیالیستی وبعضی افراطی ودیگر  عناوین غلط میدهددرحالیکه به گفته قران مطابق فطرت است وفطرت تقسیم بردارنیست وان القاب بعلت عدم شناخت است-ادامه دارد


ارسال شده در توسط علی

بسم الله الرحمن الرحیم-بیانات اسلام امروزی جناب حجت اسلام حضرت اقای پناهیان دامت افاضاتهحجت‌الاسلام پناهیان در جمع 6 هزار دانشجو و طلبه مهدی یاور:

باید فراتر از وحدت حرکت کنیم / جوانان شیعه خود را فدای ناموس اهل سنت می‌کنند/ نمی‌شود شیعه منتظر، زندگی با جمع را بلد نباشد

استاد برجسته حوزه و دانشگاهگفت: دوران وحدت گذشته است، باید فراتر از وحدت حرکت کنیم و علیه استکبارهمدلی داشته باشیم، امروز شاهدیم جوانان شیعه درعراق و سوریه جان خود رافدای ناموس اهل سنت می کنند.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از قم، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان عصر امروز در همایش بزرگ «عهد جانانه» آیین تجدید بیعت 6 هزار دانشجو و طلبه مهدی یار با امام زمان(عج)" که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: حضرت مهدی (عج) در کلامی می فرمایند اگر شیعیان از صمیم قلب جمع شوند و به عهد ما وفا کنند، زمان ظهور به تاخیر نمی افتد.

 

وی بیان داشت: گاهی در بین مسئولان سیاسی و فرهنگی کشور مشاهده می شود نسبت به ارتباط جمعی ضعف دارند، در مقابل این ارتباط جمعی نمی توانند انعطاف نشان دهند، این رویکرد با مبانی و تعالیم اسلامی فاصله دارد.

 

حجت الاسلام پناهیان تاکید کرد: باید قدرت هم افزایی خود را بالا ببریم، برخی ظرفیت حضور در بین جمع های بزرگ مردمی و ملت را ندارند، نمی توانند جنبه ملی و بین المللی داشته باشند، این اصلا خوب نیست، یعنی نمی شود شیعه منتظر زندگی با جمع را بلد نباشد.

 

وی عنوان داشت: باید قدرت تعامل جامعه بالا برود، برای این کار باید الگوهای مناسب معرفی شوند، بهترین الگو اهل بیت(ع) هستند، صمیمیت در اجتماع از سفارش های امام عصر(عج) است، اما برخی افراد در میان جمع رفتار دفاعی می گیرند.

 

باید فرهنگ فرد گرایی غربی از جامعه حذف شود

 

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به لزوم خودسازی برای ظهور، تصریح کرد: چگونه می شود دانشجویی مهدی یاور باشد اما در هیچ تشکل و گروهی عضو نباشد و کار فرهنگی نکند؟ فعالیت و زندگی سازماندهی شده یکی از ضرورت های جامعه مهدوی ست، معنی خودسازی گوشه نشینی نیست، باید فرهنگ فرد گرایی و فردیت غربی از جامعه ما حذف شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: در رابطه با وحدت شیعه و سنی نباید در حد وحدت باقی بمانیم، باید شعار دیگری سر دهیم و یکدیگر را به آغوش بکشیم، این که دشمن سعی می کند با اختلاف افکنی بین شیعه و سنی به اسلام ضربه بزند، مشخص است وظیفه ما هم فراتر از وحدت است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر مذهب ما بر حق است، باید دل ها را مجذوب خود کند، باید اخلاق و مرامی داشته باشیم که دل ها را جذب کنیم، باید همواره نسبت به مسائلی مانند شرکت در نماز جماعت اهل تسنن و رفتن به عیادت دوستان سنی مذهب در هنگام بیماری مقید باشیم.

 

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به سخنان آیت الله العظمی سیستانی، افزود: این مرجع تقلید جهان تشیّع فرمود:"برادران اهل سنت جان ما هستند"، این جمله معنی بزرگی دارد، همه ما می دانیم که اختلاف بین شیعه و سنی توطئه انگلیس و غرب است.

 

وی ادامه داد: پیاده روی اربعین حسینی(ع) نشان داد سیدالشهداء(ع) محل اتحاد شیعه و سنی است، امروز دوران وحدت گذشته و دوران همدلی فرا رسیده است، امروز شاهد هستیم که در سوریه و عراق جوانان شیعه خود را فدای ناموس اهل سنت می کنند و در کنار آن ها برای دفاع از نجف و کربلا و سامرا می جنگند.

 

سیدالشهداء(ع) محور وحدت آزادی خواهان جهان است/ امروز عصر همدلی بر علیه استکبار جهانی ست

 

حجت الاسلام پناهیان با بیان این که جهان به سوی وحدت مهدوی در حال حرکت است، یادآور شد: امروز حضرت سیدالشهداء(ع) محور وحدت آزادی خواهان جهان است، اگر مریدان ایشان نتوانند حضرت را به دنیا معرفی دل ها را به واسطه امام حسین(ع) به هم نزدیک کنند کاری انجام نداده اند.

 

اختلاف بین اصلاح طلب و اصول گرا احمقانه است

 

مشاور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ ها اذعان داشت: امروز عصر همدلی بر علیه استکبار جهانی است، بسیاری از اختلافاتی که در عرصه سیاسی وجود دارد احمقانه است، اختلاف بین اصلاح طلب و اصول گرا احمقانه است، نباید اجازه دهیم در بین جریان هایی سیاسی و مردم اختلاف ایجاد شود.

 

وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) بارها فرموده اند من خط کشی های سیاسی را قبول ندارم، در بدنه اجتماع ما چیزی به اسم اصلاح طلب و اصول گرا نداریم، این احمقانه است که می گویند بچه حزب اللهی ها و مذهبی ها به صورت کسی اسید پاشیدند.

 

امروز فقط اسلام است که برای دنیا حرف نو دارد

 

حجت الاسلام پناهیان با بیان این که نباید اجازه دهیم مردم به دو قطب چپ و راست تبدیل شوند، تاکید کرد: تقسیم بندی سیاسی نوعی دیکتاتوری و خفقان به وجود می آورد، جدا کردن مردم از یکدیگر جنایت است، باید با استفاده از الگوهای اسلامی و همدلی سوء تفاهمات را برطرف سازیم و در مسیر وحدت مهدی گام برداریم، امروز فقط اسلام است که برای دنیا حرف نو دارد.

 

 


ارسال شده در توسط علی

ولایت امام‌زمان(عج) لایت امام‌زمان(عج) بسمالله الرحمن الرحیم-


به‌عنوان سرپرستی و حاکمیت وی بر افراد جامعه هست و این ولایت رکن ودین است؛ هم‌چنین کلید گشایشگر و راهنمای انسان مسلمان در همه ابعاد دیناست.
معرفت، محبت و ولایتامام (عج)، زمینه‌ساز عهد و پیمان با ایشان است، چراکه عشق و ولایت بدونمسئولیت‌پذیری، هوسی بیش نیست. عهد، التزام و نوعی تعهد پذیری در مقابل شخصیا کاری است و باید خود را به وظایفی که نسبت به امام‌زمان(عج) داریمملتزم سازیم و با ایشان برای انجام آرمان‌هایش عهد ببندیم و کسانیمی‌توانند در عصر ظهور به این عهدها عمل کنند که در عصر غیبت به پیمان خودبا امام عصر (عج) عمل کرده باشند. عهد و اطاعت، تجلی و نمود عشق و محبت استو زمینه‌سازی برای ظهور ایشان، بسط عدالت و فرهنگ عدل پذیری در جامعه ونهادینه کردن آن است.

l
کنون ک دوره یغیبتکبری است، سخت‌ترین دوره امتحان مردم است؛ زیرا ارتباط مستقیم با امام (علیه السلام)برای همگان میسر نیست و نایب خاصی نیز وجود ندارد تا مردم بهوسیله او بتوانند از آن حضرت، کسب تکلیف و پاسخ پرسش های شان را دریافتکنند. در توصیف این برهه از زمان، تعبیرهای بسیاری در روایات وارد شده است که ازوجود فتنه‌های بسیار خطرناک حکایت دارد. بشر در این دوره، به دلیل بی توجهیبه ارزش‌های اصیل الهی و انسانی، با وجود برخورداری از زندگی به ظاهرزیبا، آراسته و مدرن به زندگی نکبت باری دچار می‌شود. بدین معنا که هر چندشکم‌ها سیر و زندگی پر زرق و برق خواهد بود، ولی روح‌ها مضطرب، نگران وسرگشته است و از دست دادن هدف و فلسفه درست زندگی، یکایک افراد بشر را بهیأس و ناامیدی کشنده‌ای دچار می‌سازد.

ر فرهنگ اصیل اسلامی،برای پیشگیری از دچار شدن به چنین وضعی، تحت عنوان «وظایف دوران غیبت»،رهنمودهای بسیار مهمی از سوی پیامبر اکرم (ص) وائمه اطهار(ع) ارایه شدهاست. رعایت این موارد، سبب در امان ماندن از خطر انحراف است؛ زیرا پایبندنبودن به احکام الهی و از دست دادن ثبات فکری و اعتقادی صحیح، سبب آلودگیبه فتنه‌های آخر الزمان خواهد شد. 5 نشانه اصلی ظهور از دیدگاه امام صادق (ع) نشانه‌های تخلف ناپذیر ظهور امام مهدی علیه السلام که بی هیچ تردیدی مقارنظهور آن حضرت رخ خواهند داد و ارتباط گسست ناپذیری با آن دارند، پنجنشانه‌اند. برخی از این پنج نشانه، اندکی پیش از ظهور و برخی چند ماه پس ازآمدن آن گرامی و برخی اندکی پیش از قیام نجات بخش و جهانی آن حضرت، پدیدارخواهند شد. در این مورد، روایات بسیاری وارد شده است که با اندک تفاوت در ترتیب پیدایشاین علایم و نشانه‌ها، آنها را نشان می‌دهد. از امام صادق علیه السلام در مورد پنج نشانه حتمی ظهور نقل شده که ایشانمی‌فرمایند: قیام و شورش سفیانی؛ خروج یمانی؛ کشته شدن نفس زکیه درمسجدالحرام؛ فرو رفتن زمین در منطقه «بیدا» و صیحه(ندای)آسمانیاست- برگرفته ازوب لاگ-پرستار 91.


 

 

 

 

لایت امام‌زمان(عج) ب

undefined
www.ns91.parsiblog.com

ارسال شده در توسط علی

بسم الله الرحمن ارحیم-با گفتن بسم الله الرحمن الرحیم- بایدبه فرمایشات الله جل وجلاله الشریف عمل کند-تفکرات دربیداری ورویا درشب کارخداوند منان است- لا اله الا الله یعنی خودات هم اله خود ات نیستی-رسالت و ولایت برای ان است که انسان بتواند معشوق واقعی خوداشرا ملاقات کند--- کثرت ملاک مخلوق است واحدیت ملاک خالق است- کثرت مانند احدیت نیست واحدیت هم مانند کثرت نیست—چون محبوب کثرت- احدیت است پس کثرت میتواند ما بشود-اسلام وقران ورسول اکرمصلواتالله علیه واله والسلام وامامان دین رحمت الله علیهم- اجمعین میتوانند وحدت مخلوقات هستی رابوجود اورند—وشعار صلح را جهانی کنند- سلام بر زمین سلام بر اسمان سلام به انسان  سلام سلام به زندگانی وسلام به اینجهان سلامی ازته قلب وایمان را بر مخلوقات نازل کنند چون خالق سلام است-ایمان وسنت اش سلام است- سلام برفضیلتها- سلام برارکان شفا بخش اسلام لعنت برانها که از سلام دوری میکنند-که حزب شیطان هستند- حضرت رسالت پناه صلواته اللهعلیه واله والسلم درخانه سلامت به رسالت رسیدسلام هستی براوبادلبخنداش صلواته الله علیه واله والسلم ترسها وعقدها وغم ها ورنج ها رادور کرد وفروریخت- سلامی که پایان بخش همه جنایات بود- سلامی که مهربانی ورحمت میاورد- انسان برگزیدهای که انسانهارا ممتاز میکرد- و وانسان حقیر با را عبدی درخانه سلام قهرمان میساخت ومیفرمود تا عاشق نشده ای گرد ایمان نباش- وانسان به میزان عشق اش به محبوب وزن دارد ودرقیامت موقعیت خوداش را درمیان جهانیان درک میکند واین عشق باعقل خود بدست نمیاید بلکه باحبل الهی بدست میاید- وبااین وزن واز دریجه این مقام خداوندمنان را درقیامت ملاقات میکنی- ودرانجا برحسب شیفتگی ات اوج مضاعف میگیری- لذا بدون اشک به حرم نیا-این شیفتگی انسان حدی ندارد هرچه در این را درد بکشی نگاه زیباترالهی برای خود خریده ای –حضرت جق به فرشتگان فرمود که میخواهم مسیح علیه السلام را خلق کنم-اوچون حضرت ابراهیم علیه صلوات الله علیه واله والسلم باعشق به مکه وکربلا خواهد رفت- کلام اش شفا وذکراش سلام ومحبت است وشیطان را ازمردمانخواهد کرد وچون مادر کرام اش اهنین وپرمحبت وعاشق است-عبدی که فجررا میاورد ومومنین اماده میسازد تا طلوع خورشید را لمس وحس ونظاره کنند وخواهد گفت خداوندشمارا به خانه اورد که نسیمه وپرندگان .درختنان ونعمتهای بیشماربه شما ارزانی کرد وشمارا بازبه خانه دیگردراخرت میبردکه نعمت های چون نسیم ودرختان ابشاره وپرندگان کهز روی لطف عشق ساخته شده است


ارسال شده در توسط علی

بسم الله الرحمن الرحیم- نیم نگاهی به سقوط جت فانتوم اردنی-ظواهر امرنشان میدهد که این سقوط هواپیما عمدی است- اولا تا امروز هیچگونه اتشباری ضدهوائی که  جتها ارتفاع کم نکنند وشیرجه نزنند انجام نگرفته است حتی بروی هواپیماهای سبک سوریه وعراق ودرمقابل هلی کوپتر ها هم کاری مهم انجام ندادند- خلبان اردنی میگوید ما جزو اسکادران خاصی نیستیم این هم از ان حرف استوسپس میگوید ما به منطقه رسیدیم درحال گشت بودیمتا هواپیماهای اسکادران ما بیایند هواپیمائی کهمنطقه هدف رسیده است باید عملیات خودرا انجام دهد معلوم میشود که این هوپیمای اردنی دقیقا منطقه موردحمله را به داعش نشان بدهد- وخلبان ان رابط بین اردن وداعش است


ارسال شده در توسط علی

بسم الله الرحمن الرحیم جوانان ایرانی درمنجلاب درغرب-اقای فرزان اسری-ک ایرانی – سوئدی یک روش ومدل زندان گذراندندر دوبی به خاطربیست ویک گرم کوکائین که قصد تجارت کردن انراهم داشته است دارد تجربه میکندکه درکنار برج خلیفه دستگیر شده است درسال 2013دستگیر شد که بحبس ابد کهدردوبی بیست وپنج سال است محکوم شد-ولی بعدا به دهسال تقلیل یافت-درسایت خوداش که تصور میکنم معنای سوئدی ان سقوط باشد-من اسیر شدم- تقاضای بخشش کرد که هرکس درزندگانی خوداش اشتباهاتی دارد- که اخیرا اهنگ رپی باعنوان زندگانی من رانجات بده- اقای شیخ محمد بن رشید  ساخته است که کیوسک تلفن زندان قابل شنیدن استکه بخشی از ان این است زندگانی منرا نجات بده-زندگانی منرانجات بده نیازمند بخشش شما هستم- من از مقام والی شما درخواست میکنم که اقا اثری باتلاش زیادی این سروده را تقدیم شیخ محمد کرده است این اهنگ که از نوع رپ استکه ایشان منش والای قابل تمجید دوبیان راوزندگانیپراز موفقیت در مدت دوسالی که دربرج خلیفه گذرانده استکه بعنوان مدل بودن که مدت دوسال درتلویزیون نمایش میداده استکه البوم مدل های اشرانشان میداده است-در سروده خوداش موقعیت فعلی خودرا تقبیح میکند که با وضعیت بدی وبا دوستان نابابی وارد شده است-ودر سروده میگوید اگربخواهی حال فعلی منرابدانی من از موادپاک شدم ومداوم میگوید گذشته من مهم نیست؟؟!! انسان الکی خوش هرچه پیش بیاید زیاد باعث تاسف اش نمیشود البته مبارزه بامواد کاری پسنیده است ولی یک سئوال مطرح است شیاعه بان است که امارات ها مرکز حمل ونقل مواد هستند؟؟


ارسال شده در توسط علی
<      1   2   3   4   5      >

بهمن 1388
اسفند 1388
فروردین 1389
اردیبهشت 1389
خرداد 1389
تیر 1389
مرداد 1389
مرداد 89
شهریور 89
مهر 89
آبان 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
مهر 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
فروردین 93
اردیبهشت 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
شهریور 93
مهر 93
آبان 93
آذر 93
دی 93
بهمن 93
اسفند 93
فروردین 94
اردیبهشت 94
خرداد 94
تیر 94
مرداد 94
شهریور 94
مهر 94
آبان 94
آذر 94
دی 94
بهمن 94
اسفند 94
فروردین 95
اردیبهشت 95
خرداد 95
تیر 95
مرداد 95
شهریور 95
مهر 95
آبان 95
آذر 95
دی 95
بهمن 95
اسفند 95
فروردین 96
اردیبهشت 96
خرداد 96
تیر 96
مرداد 96
شهریور 96
مهر 96
آبان 96
آذر 96
دی 96
بهمن 96
اسفند 96
فروردین 97
اردیبهشت 97
خرداد 97
تیر 97
مرداد 97
شهریور 97
مهر 97
آبان 97
آذر 97
دی 97
بهمن 97
اسفند 97
فروردین 98
اردیبهشت 98
خرداد 98
تیر 98
مرداد 98
شهریور 98
مهر 98
آبان 98
آذر 98
دی 98
بهمن 98
اسفند 98
فروردین 99
اردیبهشت 99
خرداد 99
تیر 99
مرداد 99
شهریور 99