سفارش تبلیغ
صبا ویژن

خونِ جوشانِ امام حسین علیه السلام

خبر:164962

 

تاریخ انتشار:29 خرداد 1397 - 10:05

 

برنامه آمریکا برای مقابله با ایران با پیام‌های اسلام‌ستیزانه برای زنان و جوانان

 

سندی که به رویت وبگاه افشاگر اینترسپت رسیده از برنامه‌‌ریزی‌هایی در وزارت خارجه آمریکا برای تضعیف زیربنای ایدئولوژیک جمهوری اسلامی ایران با هدف‌گذاری روی گروه‌های زنان و جوانان خبر می‌دهد.

 

?

 

به گزارش «شیعه نیوز»، منابع خبری روز دوشنبه گزارش دادند وزارت خارجه آمریکا در یادداشتی به کاخ سفید، خواستار پیش گرفتن سیاستی موسوم به «اصلاح اسلامی» برای مقابله با ایران شده است. 

 

پایگاه «اینترسپت» گزارش داده این سند مربوط به سال گذشته بوده و دولت ترامپ درباره اتحاذ آن به عنوان سیاست رسمی آمریکا بحث کرده است. 

 

پیشنهاد «اصلاح اسلام» در نهایت به عنوان راهبرد امنیت ملی آمریکا پذیرفته نشد، اما «اینترسپت» می‌نویسد اینکه چنین بحثی در بالاترین سطوح وزارت خارجه و شورای امنیت ملی آمریکا مطرح می‌شود، نشان‌دهنده اوج گرفتن غیرعادی سیاست‌های راست‌افراطی در دولت این کشور است. 

 

اینترسپت نوشته در صورتی که این سیاست به عنوان سیاست خارجی آمریکا پذیرفته می‌شد، دولت آمریکا را وارد یک بحث مستقیم مذهب‌شناسی می‌کرد. 

 

در سند وزارت خارجه آمریکا آمده است: «هدف ما علیه ایران و داعش باید این باشد که برند هر کدام از آنها و افراط‌گرایی اسلامی را بشکنیم.»

 

در این سند همچنین آمده است: «اصلاح اسلام بایستی یکی از عوامل مهمی باشد که در مسیر جستجوی ابزارهای دیپلماسی عمومی جهت تضعیف پایگاه ایدئولوژیکی زیربنایی ساختارهای فعلی ایران یا داعش دنبال می‌شود.»

 

این سند، تابستان سال 2017 توسط پرسنل بخش برنامه‌ریزی سیاسی وزارت خارجه آمریکا تحویل شورای امنیت ملی کاخ سفید شده است. در آن زمان، شورای امنیت ملی آمریکا در حال تهیه پیش‌نویس راهبرد امنیت ملی دولت ترامپ بوده است. 

 

ریاست وزارت خارجه آمریکا را در آن زمان «رکس تیلرسون» به عهده داشته که در دوران حضورش در این سمت، تلاش کرد از بیانیه‌های افراطی ترامپ علیه مسلمانان خودش را جدا کند. 

 

یک مقام وزارت خارجه آمریکا، صحت این سند را تأیید کرده و به اینترسپت گفته سند مورد نظر یکی از ده‌ها سندی بوده که در تدوین راهبرد امنیت ملی آمریکا نقش داشته است. 

 

در سند مورد نظر بحث‌های مفصلی درباره نحوه ایجاد «اصلاحات» ادعایی مدنظر انجام شده و پیشنهاد شده زنان و جوانان به عنوان گروه‌های هدف، مد نظر قرار گیرند. 

 

در این سند آمده است: «دو گروه هدف در این این رویکرد زنان و جوانان هستند، اما آنها تنها گروه‌های هدف بالقوه نیستند. تمرکز روی قدرتمند کردن زنان، به عنوان مهم‌ترین گروه هدف پیام‌رسانی در جهانِ تأثیرپذیرفته از اسلام، به ایالات متحده اجازه خواهد داد برای قدرت آمریکا و روایت آزادی‌خواهانه آن، یک مولفه اخلاقی حفظ کند.»

 

«تاد گرین»، استاد دانطرحشگاه و متخصص امور مذهبی به اینترسپت گفت که گفت مطالبه برای «اصلاح در اسلام» موضوع تازه‌ای نیست. این مفهوم، شاکله فعالیت‌های برخی از مهم‌ترین گروه‌های اسلام‌ستیز در جهان غرب را تشکیل داده ا


ارسال شده در توسط علی

بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است-نیم نگاهی به روزنامه گاردین انگلیسی درهماورد بین ایران وامریکا- عنوان- ایران بهرجز خوانی توتیتری شب گذشته به اعتنا بود علارغم انکه وضع بازار نوساناتی داشت- که اقای ترامپنبرد خودرا باایران توسط اسلحه نوسان دادن بازاربه ضرر ایران بیان کرده است- تهران مقامات رسمی مراقب بودن که از بدون تامل وسریع پاسخ دادن نسبت به عکسالعمل تهدیدات- فیالبدیعه وبرق اسا عمل کنند درست برعکس اقای ترامپ- ومدوام ارزش ریال پاین می اید-سئوال مهم این است که ارز های غربی هرچقدر گرانتر شود به نفع انان است ویا به ضرر ان است- مسلم است که بضرر انان است زیرا ایران به سمت خودکفائی میرود واز بازارهای ارزان تر معامله خواهد کرد-ودلار کمتری به غرب باز میگردد- درجنگ صدر اسلام با کفار ومشرکین- یک عامل مهم معیشت واقتصادبود-که در دست انها بود ولی قران مداوم شعار میداد رزق در دست خداوند منان است ورزق انها هم در دست خداوند منان است امریکا در تمام جنگ های ایدولوژیکی درجهان شکست خورده است وفقط تا حدی درباره کمونیست موفق بود ه است- ولی به اوجازه کلانتر محل وجهان شدن نداده اند ودیگر این رسم از جهان درحال برچیده شدن است وشاید خاور میانه اخرین منطقه دراین مورد باشد-در صدر اسلام یک یهودی بود وبنام نعثل شغل او پارچه بافی بود دراخرعمر حالت دیوانگی به او دست داد پارچه صبح میبافت وعصر دوباره رشته میکرد که کاراقای ترامپ بهدهمین نحو است قوانین تجارت جهانیرا درست کردن- حال درحال پنبه کردن ان هستند اظطراب درباز ایران موقتی است به این معنا که سکان اتزدست رفته است ودیگر کنترولی نیست وصفحه تبدیل ارزها ها خاموضش است یک امر موقتی استکه قبلا تجربه زیادی وانهم انی وجودنداشت این روی داد- کار اقای ترامپ- نیست- جناب اقای ترامپ همانطور رزونامه گاردین میفرماید- بندبال ماجراجوئی درخارج است که سرپوشی بر وضعیت داخل امریکا بگذارد-اقای ترامپ میخواهد اثبات کند که از زمانی ار برجام خارج شده است وضع ایران درحال افول است درحالی که برعکس است یک مانع بزرگ خوداش از سر راه برداشت- نشانه خرابی وضعیت بغرنج در بازار بزرگ ایران به راحتی کنترول شد-نکته جالب که واقعا اقای ترامپ ایرانرا درک نمیکند- این است که تصور میکند نبض احساسات ایران با ارزش قیمت سکه مشخص میشود ومیزان الحراره احساست ایران است که دارد به نفطه جوش نزدیک میشود- تجربه انقلاب ایران انهم در وضعیت بحرانی زمان شاه وسپس جنگ مقدس هشت ساله وسپس انواع تحریم ها نشان دادکه میزان الحراره احساسات ایران سکه نیست-ادامه دارد


ارسال شده در توسط علی

ایرنا/ اعتراض ها به برنامه سخنرانی دخالت آمیز وزیر خارجه آمریکا در امور داخلی ایران ساعت ها پیش از انجام آن آغاز شد و نمایشی و دروغین بودن ادعاهای وی نیز همچنان ادامه دارد و همزمان پرسش هایی در باره سیاست های دولت دونالد ترامپ علیه مردم ایران در اظهارات مایک پمپئو هرگز شنیده نشد.

اگر چه رسانه های وابسته به دولت آمریکا که پس از سیاست ایران ستیزی کاخ سفید بودجه آنها برای بهره کشی تبلیغاتی افزایش یافته است، کوشیدند سخنرانی امروز (دوشنبه) پمپئو را بسیار مهم جلوه دهند و آن را «شنیدن صدای مردم ایران» معرفی کنند، اما نگاهی به حاضران گویای آن است سهم ایرانی ها حتی آنهایی که دنباله رو سیاست های ضدایرانی واشنگتن هستند در این نشست اندک بوده است.
حضور چهره هایی مانند مارک دوبوویتس رئیس بنیاد موسوم به دفاع از دمکراسی که نه تنها ایرانی نیست بلکه صهیونیست است و با دریافت حقوق های کلان از دولت آمریکا، ایران ستیزی را در لایه های مختلف تصمیم گیری دنبال می کند و همچنین ترکیب دیگران نشان می دهد تنها صدایی که قرار نیست شنیده شود، صدای مردم ایران است.

صدایی که در اظهارات روز یکشنبه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برآمده از انتخاباتی با بیش از 40 میلیون رای دهنده، خطاب به آمریکا گفت: «شما نمی‌توانید ملت ایران را علیه منافع ایران بسیج کنید. شما نمی‌توانید ملت ایران را علیه امنیت ایران بسیج کنید». رضا نصری حقوقدان بین المللی با توجه به این سخنان رئیس جمهوری، نوشت: آقای پمپئو باید بداند آن‌هایی که او می‌تواند بسیج کند، نماینده مردم ایران نیستند.

ایرانیان در اقصی نقاط جهان روز یکشنبه به کمپین «نه به دخالت در ایران» پیوستند و مخالفت شدید خود را با آنچه فضولی مقامات آمریکا نامیدند، در پیام رسان توئیتر به گوش جهانیان رساندند. آنها وضعیت نامناسب در عراق، افغانستان، لیبی، سوریه و خاورمیانه را حاصل دخالت‌های مستقیم آمریکا دانستند و یادآور شدند: واشنگتن چنان احمق است که بیگانه ستیزی تاریخی ایران را نمی بیند. دخالت بیگانگان جز وحدت داخلی چیز دیگری را به ارمغان نمی آورد.

اعتراض به سخنرانی پمپئو در جمع منافقان و مخالفان نظام اسلامی نیز دیگر صدایی بود که قشرهای مختلف مردم ایران به آن توجه کردند و با یک ضرب المثل قدیمی ایرانی در توئیتر چنین تشریح کردند که «موش از سوراخ رد نمی‌شد جارو به دمش می‌بست. آمریکا رو راه نمی‌دادیم، رفته با منافقین بیاد.»

یک فعال دیگر توئیتری نوشت: «قدیمی ترهای آمریکا نشست و برخاست با این منافقین رو بی کلاسی می دانستند. ببین حال به چه ذلتی افتادند که پاجاپای صدام گذاشتند.» یکی دیگر از ایرانیان نیز نسبت به منافقین و گروه های معاندی که به جای ایرانیان مقیم آمریکا می گویند «آمریکایی های ایرانی تبار»، نوشته است: «تکلیف آمریکایی ها که مشخصه، تلاش برای دخالت تو کشورمون. من فقط حال این آدم هایی رو که خودشونو ایرونی میدونن و به ترامپ میگن پرزیدنت درک نمی کنم. بلاتکلیفی خاصی تو صحبت هاشون مشهوده!!»

کاربران ایرانی که از نظر پمپئو و مقامات آمریکایی از دسترسی به ابزارهای ارتباطی محروم قلمداد می شوند، شرافت و غیرت خود را اینگونه ترسیم کردند که «برای هر وجب از خاک یک میلیون و 648 هزار کیلومتری ایران جان می دهیم»، «برای همه جهان باید روشن شود ما گرچه نظرات مختلفی داریم، اما کنار هم ایستاده ایم و این تاریخ 7000 ساله ما است.» از دیگر موضوعاتی که صدای مردم ایران است و در سخنرانی پمپئو شنیده نشد، « دخالت در براندازی دولت محمد مصدق، آگاهی واشنگتن و حتی حمایت از حمله‌های شیمیایی صدام علیه ایرانیان، حمله به سکوهای نفتی ایران، غرق کردن چند ناو ایرانی، سرنگونی ایرباس مسافری بر فراز خلیج فارس با موشک، تروریسم اقتصادی با تحریم‌های کمرشکن، بلوکه اموال جمهوری اسلامی و بالا کشیدن دارایی‌های ایران به بهانه‌هایی مانند 11 سپتامبر و نقض برجام» است که کاربران ایرانی در توئیتر به مقام های آمریکایی یادآور شدند.

ژورنال ایرانیان کانادا نیز چنین واکنش نشان داد که ترامپ و پمپئو می گویند از مردم ایران حمایت می کنند، اما آنها چندین سیاست اجرا کرده اند که تاثیر منفی بر زندگی همه ایرانیان داشته است. ایرانی های سراسر جهان صدایشان را با هشتگ «دخالت در ایران را متوقف کنید» علیه سیاست ضدایرانی ترامپ بلند کنند. بیژن احمدی عضو هیات مدیره کنگره ایرانیان کانادا هم اظهارات پمپئو با ادعای حمایت از مردم ایران را تهی دانست و گفت: ترامپ منع مهاجرت را برای ایرانیان قرار داد، برخلاف نظر کارشناسان و متحدان آمریکا، برجام را نقض کرد و تحریم هایی که به مردم ایران آسیب می زند، بازگرداند.

ایرانیانی که به اظهارات وزیر خارجه آمریکا اعتراض داشتند، جملاتی را یادآور شدند که پمپئو گفته بود «ایران را به جای مذاکره، بمباران کنید» و افزودند: فانتزی احمقانه تو واقعیت ندارد. چرایی منع ورود ایرانیان به آمریکا، خروج از برجام بدون هیچ دلیلی، ترساندن شرکت های سرمایه گذار در ایران و حضور در جمعی که گروه شناخته شده تروریستی منافقین برگزار کردند از جمله پرسش های توئیتری ایرانی ها از پمپئو است و همزمان نوشته اند «با این حال می گویید با ایرانی ها هستید.»

فریاد اعتراضی در زمان سخنرانی پمپئو هم دروغین بودن ادعای وی مبنی بر حمایت از آزادی و حقوق بشر را آشکارتر کرد که دولت ترامپ را «بچه دزد» خوانده شد و اشاره ای به جدایی کودکان از والدین مهاجر داشت. این اعتراض هم در میان صداهایی که فریاد برآوردند «آمریکا، آمریکا» گم شد، هرچند مشخص نیست در جمعی که مدعی بودند همه ایرانی هستند، شعار آمریکا آمریکا نشان دهنده چه بود؟ اما این شعار روشن کرد، پمپئو تنها صدایی کسانی را شنیده که سال ها سر سفره کاخ سفید نشسته اند و حاضرند برای حفظ این سفره مسیری انحرافی در صدای فراگیر ایرانیان ایجاد کنند که نشانه آشکار جدایی از ملت است و این واقعیت را بیان می کند کف زنندگان در سخنرانی وزیر خارجه آمریکا نماینده و صدای مردم ایران نبوده و نیستند. 


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar


ارسال شده در توسط علی

بسم الله الرحمن الرحیم-شهادت عظمت های پرفیض مرزداران پرافتخاردرمرز مریوان تبریک وتسلیت عرض میکنم-درهتل الرضوان کربلا بودیم روبروی هتل ان طرف خیابان یک سویر مارکت بودتمام مغازهای درهرحال اطراف حرم که این چنین بود-که شبها بپا داشتند که اغلب جوانانی بودن که برای زیارت امده بودند ولی چندماهی تعهد داده بودندکه درخرابه درساخت باشند .شبها کشیکی بدهند وده سگ راهم تعلیم داده بودند که شبها هرکس رد میشود صدا کنند .ارام اطراف ا ش حرکت کند-دران سوپر مارکت یک فرد نظامی محافظت میکرد- یک صندلی ویک میز داشته است ومسلسل خودراروی میز گذاشته بود- وبه مشتریان بخصوص خارجی در پیدا کردن کالا کمک میکرد کارونیان-ما- تعجب کرده بودند- که اگراتفاقای افتاد چی- فرموده ایدهرچه رخ دهد خوش امد دارد چه ایشان شهید شودوچه داعشی به جهنم رود ول باید گفت سوگواری برا یان است که شخصیت پرارزش وپرفیضی مظلومانه ازبرمارفت ومارانتها گذاشت وجای اوخالی ودردناک است- بقول ایی- بروزن کیه یعنی تصدیق گفته یک صدیق شفیق است


ارسال شده در توسط علی
<      1   2   3   4   5      

بهمن 1388
اسفند 1388
فروردین 1389
اردیبهشت 1389
خرداد 1389
تیر 1389
مرداد 1389
مرداد 89
شهریور 89
مهر 89
آبان 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
مهر 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
فروردین 93
اردیبهشت 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
شهریور 93
مهر 93
آبان 93
آذر 93
دی 93
بهمن 93
اسفند 93
فروردین 94
اردیبهشت 94
خرداد 94
تیر 94
مرداد 94
شهریور 94
مهر 94
آبان 94
آذر 94
دی 94
بهمن 94
اسفند 94
فروردین 95
اردیبهشت 95
خرداد 95
تیر 95
مرداد 95
شهریور 95
مهر 95
آبان 95
آذر 95
دی 95
بهمن 95
اسفند 95
فروردین 96
اردیبهشت 96
خرداد 96
تیر 96
مرداد 96
شهریور 96
مهر 96
آبان 96
آذر 96
دی 96
بهمن 96
اسفند 96
فروردین 97
اردیبهشت 97
خرداد 97
تیر 97
مرداد 97
شهریور 97
مهر 97
آبان 97
آذر 97
دی 97
بهمن 97
اسفند 97
فروردین 98
اردیبهشت 98
خرداد 98
تیر 98
مرداد 98
شهریور 98
مهر 98
آبان 98
آذر 98
دی 98
بهمن 98
اسفند 98
فروردین 99
اردیبهشت 99
خرداد 99
تیر 99
مرداد 99
شهریور 99